Americké ponorky během 2.světové války (Modelářský pohled díl 3 - V-class)

Ponorky  B class (někdy označované  jako Barracuda  podle první ponorky SS-163 Barracuda )  měly poměrně dlouhý život. Patřily k poválečné  skupině V class ponorek do které  kromě třídy Barracuda (š kusy) patřily Argonaout (1 kus), Nahrwal (2 kusy), Dolphin, Cashalot (2kusy), 

AMERICKÁ PONORKA B-CLASS SS-164 USS BASS (1/350 BLUE RIDGE MODELS EX BLUE WATERS MODELS)

Resinová stavebnice této ponorky už něco pamatuje, aktuálně se dají poslední kousky sehnat na internetovém obchodě www.freetime.com  za poměrně nemalý peníz 59USD je tedy nutné počítat s viclívkou a dopplatkem VAT  tedy dalších 520 CZK.

Stavebnice je poměrně jednoduchá. Celý trup i s věží je odlit z jednoho kusu. 

Firma Blue Ridge  Models používá poměrně kvalitní resin (šedivý) a tak jsou odlitky poměrně kvalitní.  jsou vidět  krásně  odlité detaily perforace  v palubě trupu i zaplavovací otvory  v trupu.

Dále jsou už jen malé části už odlity z resinu a to dvě tělesa lodních hřídelí (ozn. M1), hlaveň kanónu (ozn.M2), tělesa palubních jeřábu, které sloužily ke spouštění palubních člunů

Ostatní detaily jsou  již jen z planžety leptů.

Tam se nachází především zabrádlí, palubní jeřáby, žebříky, lodní šrouby, detaily zbraní, netradičně jsou v leptech i všechny  kormidla.

Stavební návod je převzat původní z balení Blue Waters Model, pouze se vyměnily loga  výrobce. Jednotlivé stavební kroky jsou dokumentovány na fotografiích, bohužel velmi nekvalitních.

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider

Stavby Recenze Informace